Čo vieme o ovocí ?

Prečo je arónia považovaná za superpotravinu?

Arónia a jej plody patrí medzi rastliny, ktoré majú vysoký obsah antioxidantov, vitamínov, minerálnych látok, organických kyselín a prírodných farbív. Nielenže sú plody arónie bohaté na veľké množstvo antioxidantov a obsahujú množstvo ovocných kyselín, pektínu, tanínu, ale aj vitamínu C a provitamínu A. Ďalej obsahujú množstvo vitamínov skupiny B a rutínu (predtým označovaného ako vitamín P), vitamínov B2, B3, B9. Z minerálnych látok majú značný obsah železa, ale obsahujú aj draslík, vápnik, horčík, jód, fluór a ďalšie, ako aj antokyánové farbivá, bioflavonoidy, karotény, pektínové látky a triesloviny.

Ako chutí a aké vlastnosti má naša šťava z arónie?

Vychutnajte si stopercentnú šťavu z Arónie čiernoplodej každý deň. Čistá aróniová šťava sa vyznačuje svojou intenzívnou chuťou ovocia a má výraznú kyslasto-natrpklú, súčasne mierne sladkú chuť, čo je prirodzená vlastnosť arónie čiernoplodej, ktorá je typická svojou trpkosťou a súčasne sladkosťou podľa stupňa zrelosti plodov. Šťava je určená čo najširšiemu spektru konzumentov, teda 100 % šťavu z arónie môžu piť aj diabetici. Deťom sa odporúča podávať polovičné množstvá ako dospelým. Naša organická stopercentná šťava je vynikajúca bez riedenia ale aj zriedená s vodou alebo kombinovaná s inými šťavami.

Aká je odporúčaná denná dávka stopercentnej aróniovej šťavy?

Odporúčaná denná dávka 100 % šťavy z arónie je 100 ml denne. Teda ideálne vo dvoch dávkach po 50 ml. Skúste ju konzumovať riedenú s vodou.
Rovnako je súčasne dôležitá rozmanitá a vyvážená strava ako aj zdravý životný štýl.

Ako je 100 % šťava balená?

Balenie v skle s objemom 0,75 l nám zaručí vždy čerstvú šťavu, takže pri maximálnom odporúčanom dávkovaní (50 – 100 ml) ju vypijete do 7 dní. Ak s užívaním šťavy práve začínate, odporúčame 50 ml denne.

Skladovanie

Skladujte pri teplote do 27 °C. Po otvorení uchovávajte v chladničke do + 6 °C a spotrebujte do 14 dní. Chráňte pred priamym svetlom a mrazom.

Má konzumácia aróniovej šťavy vedľajšie účinky na zdravie?

100 % šťavy odporúčame piť po jedle, nie na lačný žalúdok! Pretože plody arónie nepreukázali žiadne vedľajšie účinky, môžu sa užívať aj v koncentrovaných dávkach. V skutočnosti naše šťavy nie sú džús. Ak budete konzumovať zvýšené množstvo štiav naraz, môže vám to spôsobiť laxatívne účinky.