Antioxidanty sú skupiny zlúčenín, ktoré neutralizujú voľné radikály a reaktívne formy kyslíka (ROS) v bunke. Tieto antioxidanty poskytujú ochranu pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi, ktoré zohrávali dôležitú úlohu pri rozvoji mnohých chronických ochorení vrátane kardiovaskulárnych ochorení, starnutia, srdcových ochorení, anémie, rakoviny a chronického zápalu. Antioxidanty môžeme rozdeliť do dvoch základných skupín na syntetické a prírodné. 

Prírodné antioxidanty sú látky, ktoré existujú v potravinách a zabraňujú ich reakciám, ako je rozrušenie, kyslosť a zmena farby. Prírodné antioxidanty sú vo všeobecnosti odvodené z rastlinných zdrojov a ich aktivita sa líši v závislosti od rastlinných druhov, diverzity, metód extrakcie a/alebo spracovania a podmienok pestovania. Nachádzajú sa takmer vo všetkých rastlinách. Prírodné antioxidanty, najmä červené, oranžové a fialové ovocie a zelenina, majú vysokú antioxidačnú aktivitu. Pomaranče, citróny, čučoriedky, jahody, slivky, slivky, červená fazuľa, kvety brokolice a ďalšie preukázateľne obsahujú vysoké množstvo antioxidantov a boli začlenené do mnohých diétnych jedálničkov. Ako najvýznamnejšie prírodné antioxidačné skupiny môžeme uviesť tokoferoly a tokotrienoly, kyselinu askorbovú, flavonoidy, karotenoidy a fenolové kyseliny.

Vitamíny E a C sú medzi vitamínmi najdôležitejšie ako prírodné antioxidanty. Vitamín C, ktorý obsahuje kyselinu askorbovú má v ľudskom tele mnoho biologických aktivít. Viac ako 85 % vitamínu C v ľudskej strave pochádza z ovocia a zeleniny. Vitamín E je všeobecne považovaný za jeden z najsilnejších antioxidantov.

Bobule arónie sú bohaté na fenolové zlúčeniny, najmä antokyaníny a proantokyanidíny. Majú silnú antioxidačnú aktivitu dokonca oveľa vyššiu ako mnohé iné bobule (viď obrázok).

Pravidelným užívaním 100% šťavy z arónie si zabepečíte prísun vitamínov skupiny B a tým si podporíte imunitu počas celého roka.